POWRÓT » NEWS » Mistrzostwa Polski - dzień drugi - złoto dla Małgorzaty Jasińskiej w elicie i Pawła Charuckiego w U23
Mistrzostwa Polski - dzień drugi - złoto dla Małgorzaty Jasińskiej w elicie i Pawła Charuckiego w U23DODANY: 2010-06-26 14:41:50 Małgorzata Jasińska Mistrzynią Polski.

Po pasjonującym finiszu, jadąca samotnie w peletonie Małgorzata Jasińska (System Data – Potorscy Barczewo) ograła taem CCC pokonując Maję Włoszczowską i Aleksandrę Dawidowicz (obie CCC Polkowice) zdobywając drugi raz z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. W kategorii U23 (orliczki) wygrała Paula Gorycka (CCC Polkowice)

Po południu na ciężkiej interwałowej kieleckiej trasie walczyli zawodnicy kat do 23 lat, Młodzieżowcy zapewnili licznie zgromadzonym kibica fantastyczne kolarskie emocje – a po złoty medal sięgnął prowadzący nieomal cały dystans Paweł Charucki (TKK Pacific Toruń) - syn „legendy polskiego kolarstwa” Henryka Haruckiego. Wielkie gratulacje i dla syna i dla ojca.
Srebro wywalczył Dariusz Głuszak (TKK Pacific Toruń), a brąz przypadł Jarosławowi Kowalczykowi (KS Pogoń Mostostal Puławy).

Jutro największe emocje - na szosie elita mężczyzn a przed nimi ponad 220 km ciężkiej trasy po medal.